• Zmeny poplatkov v MŠ

• Zmeny VZN Ev. č. 2/2013-z08 o určení čiastočných úhrad v školách a školských zariadeniach

Vážení rodičia,

posielame Vám informácie týkajúce sa zmeny VZN Ev. č. 2/2013-z08  o určení čiastočných úhrad v školách a školských zariadeniach

v čl. I Príspevok v materských školách ods. 1 a ods. 2

• ods. 1 písm. a) Za pobyt dieťaťa v materskej škole zriadenej mestom prispieva zákonný zástupca na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy mesačne na jedno dieťa sumou 60,- €.
            • ods. 1 písm. b) Príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy na dieťa od troch rokov veku s trvalým pobytom v meste Rožňava, ktorého zákonný zástupca spĺňa podmienky podľa osobitného predpisu (držiteľ karty Rožňavčan)  na základe žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa, sa znižuje o 50%, t. j. na sumu 30,00 €. O znížení vydá zriaďovateľ materskej školy rozhodnutie platné do doby začatia plnenia povinného predprimárneho vzdelávania. O zmene trvalého pobytu /mimo mesta Rožňava/ je zákonný zástupca povinný bezodkladne informovať zriaďovateľa prostredníctvom riaditeľa materskej školy.
            • ods. 2 Za pobyt dieťaťa v materskej škole počas doby adaptačného alebo diagnostického pobytu na základe rozhodnutia riaditeľa, je výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov stanovená vo výške 20,00 € za jeden mesiac pobytu.

VZN nadobúda účinnosť  dňa 1. 1. 2024 okrem zmeny uvedenej v Čl. I ods. 1, ktorá nadobúda účinnosť 1. februára 2024 .

V prílohe posielame aj novú žiadosť o znížení príspevku na pobyt dieťaťa v MŠ, na základe ktorej bude možné od februára znížiť príspevok. O zníženie príspevku podľa nového VZN musia požiadať všetci, t.j. aj tí, ktorí už majú rozhodnutie staršie ako 1. 2. 2024, čiže im bol znížený príspevok na sumu 25,00 €.

V časti, kde riaditeľ školy potvrdzuje správnosť údajov, pribudla časť, kde je potrebné vypísať číslo platnej karty Rožňavčan, ktorú  zákonný zástupca poskytne riaditeľke MŠ k nahliadnutiu - z dôvodu potvrdenia, že žiadateľ skutočne spĺňa podmienky zníženia príspevku.

Ziadost_o_znizenie_prispevku_za_pobyt_dietata_v_materskej_skole.pdf

VZN_o_urceni_ciastocnych_uhrad_v_skolach_a_skolskych_zariadeniach.pdf

• Výzva č.1 kolégia Zelenej školy

• Milí rodičia a priatelia školy,

prichádzame s 1. VÝZVOU kolégia Zelenej školy v tomto školskom roku

"Zeleň a ochrana prírody", zapojte sa do našej výzvy v mesiaci január-február

"Pomáhame vtáčikom v zime".

Ďakujeme.

• Hip hip hurá....

• Naši predškoláci boli povzbudzovať hráčov basketbalového tímu ZŠ J.Hronca, kde ich čakalo aj milé prekvapenie v podobe " Mikulášskych balíčkov".

• MIKULÁŠ

• Dnes vyletí do sveta, rozprávková raketa. Samé striebro, samý jas, na nej príde Mikuláš! A o ňom už každý vie, že v nej dary privezie.

• Beseda

• V rámci témy " Cesta nie je ihrisko" mali naši predškoláci besedu s preventistkou PZ pani Csutorovou.