• MDD

• Tvorili sme náramky priateľstva, športovali sme a zabávali sme sa.

• Športová olympiáda

• Športová olympiáda a úspech našich predškolákov- Luis Longauer 2.miesto v hode obojruč z miesta. Srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým deťom za reprezentáciu.

• Zelená škola- výzva č.3

• Výzva č.3 Zelenej školy " Prvý bocian" ďalšia úloha, do ktorej sa rodičia spoločne s nami zapojili. Výzva je stále aktuálna, budeme sa tešiť na ďalšie fotky.

• ZELENÁ ŠKOLA- výzva č.2

• Výzva č.2 Zelenej školy " Mamka, ocko, priatelia rodiny spoznávajme okolitú prírodu" mala veľký úspech a našu výzvu spoločne s Vami sme úspešne splnili, preto sa chceme podeliť s Vami o tieto zážitky a pripájame fotky. Fotky nám môžete ešte posielať, budeme ich postupne dopĺňať. ĎAKUJEME!

• Sokoliari

• V stredu k nám prišli sokoliari porozprávať a ukázať nám život a prácu sokolov.

• Zápis detí do materskej školy

• od 2. mája 2023 do 5. mája 2023

OZNAM

o zápise detí na predprimárne vzdelávanie do materských škôl, ktorých zriaďovateľom je Mesto Rožňava v školskom roku 2023/2024

V zmysle § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, Mesto Rožňava po dohode s riaditeľkami jednotlivých materských škôl (ďalej len „MŠ“) so zriaďovateľom oznamuje rodičom, že  zápis detí do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta na školský rok 2023/2024 sa uskutoční

od 2. mája 2023 do 5. mája 2023

Do materskej školy sa prijímajú deti na základe písomnej žiadosti na predprimárne vzdelávanie. Zákonný zástupca so žiadosťou predkladá aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.

Formulár žiadosti na predprimárne vzdelávanie je možné stiahnuť si a vytlačiť z webových sídiel materských škôl a mesta Rožňava alebo si formulár osobne vyzdvihnúť.

Možnosti doručenia kompletne vyplnenej žiadosti

• osobne v materskej škole v termíne od 02. 05. 2023 do 05. 05. 2023 v čase od 7.30 do 12.00 hod.,
          • poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy,
          • e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu na adresu materskej školy,
          • prostredníctvom elektronického podania doručeného do elektronickej schránky materskej školy, alebo
          • elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Podmienky prijímania detí do materskej školy

• Do materskej školy sa budú prednostne prijímať deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, t.j. deti, ktoré dovŕšia päť rokov veku do 31. augusta 2023 a pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.
          • Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa v materskej škole v obci, v ktorej má trvalý pobyt (teda v „spádovej materskej škole“), ak zákonný zástupca nevyberie inú materskú školu a ak ho riaditeľ tejto materskej školy prijme.

V prípade, ak sa do MŠ prijíma dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca dieťaťa predloží spolu so žiadosťou okrem potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast aj vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

V prípade zvýšeného záujmu a po prijatí všetkých detí do materských škôl, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, určili riaditelia MŠ ostatné podmienky postupu prijímania detí  nasledovne:

• deti, ktoré nedovŕšia do 31. 08. 2023 vek 5 rokov a zákonný zástupca bude žiadať v školskom roku 2023/2024 o zaradenie dieťaťa na povinné predprimárne vzdelávanie, pričom predloží so žiadosťou aj písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast a zároveň má trvalý pobyt v spádovej ulici;
          • deti, ktoré dovŕšia tretí rok veku v kalendárnom roku 2023 a ich súrodenci už danú MŠ navštevujú;
          • deti, ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa);
          • z mesta Rožňava;
          • ostatné, v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:
          • deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov
          • deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky
          • deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky

O prijatí dieťaťa do materskej školy rozhoduje riaditeľ/ka materskej školy v zmysle § 5 ods. 14 písm. a) zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov a to bez ohľadu na ich zriaďovateľa a právnu formu. Riaditeľ/ka materskej školy vydá rozhodnutie o prijatí resp. neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie najneskôr do 30. júna 2023.

Tlačivo:

Ziadost o prijatie dietata na predprimarne vzdelavanie.pdf

• VYHLÁSENIE ZBERU PAPIERA

• V období od októbra do novembra prebiehal u nás zber papiera, v rámci Eko týždňa sme mali slávnostné vyhlásenie. Spolu sme nazbierali 4.686 kg papiera a zapojilo sa celkovo 45 detí z toho troch najúspešnejších sme odmenili.

1. miesto Tiborko Lenkei

2. miesto Lillka Kate Marčoková

3. miesto Nelka Nemčoková

Srdečne blahoželáme a ďakujeme.